Start Nasze osiągnięcia

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Działoszynie  na Łódzkim Turnieju Olimpiad Specjalnych w Rawie Mazowieckiej.

W dniu 25.02.2020r odbył się Łódzki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Rawie Mazowieckiej, który dostarczył dużo emocji i pozwolił wykazać się uczniom SOSzW w Działoszynie.
W edycji wzięło udział ponad 70 zawodników z 13 Klubów Olimpiad Specjalnych. Zawody i rywalizacja była na wysokim poziomie. Nasz Ośrodek był reprezentowany przez trzech zawodników: Gabrielę Łakomą, Kacpra Tyjeżko, Konrada Ławniczka, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach sprawnościowych. Każdy zawodnik rozegrał trzy mecze i co ważne, w każdym spotkaniu był zwycięzcą.

Gratulujemy serdecznie podopiecznym naszego Ośrodka oraz trenerom
i życzymy dalszych sukcesów w uczestnictwie na Olimpiadach Specjalnych.

W dniu 26.11.2019r w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Działoszynie odbyły się XIV Spotkania Mistrzów Sztuki Kulinarnej przeznaczone dla młodzieży niepełnosprawnej pod hasłem „Dietetycznie, zdrowo, kolorowo.”

Pani dyrektor Anna Tarnowska – Przerywacz powitała gości z placówek z Zespołu Szkół Specjalnych w Wielunia, Zespołu Szkół im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gromadzicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radomsku, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Działoszyna, a także gościa specjalnego wicestarostę Powiatu PajęczańskiegoPawła Sikorę.

Celem konkursu było poznawanie nowych smaków, rozbudzanie zainteresowań kulinarnych, wdrażanie do samodzielności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także integrowanie młodzieży z różnych placówek.

Każdy uczestnik i opiekun losował stanowisko pracy, na którym były przygotowane receptury potraw, produkty i narzędzia potrzebne do wykonania zadania.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dietetycznej potrawy. Podczas trwania konkursu pomocą i radą służyła Pani dietetyk Magdalena Kowalska, która była także członkiem jury.

Konkurs zakończył się wspólną degustacją przygotowanych potraw oraz rozdaniem nagród. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami tego konkursu.

W dniu 18.09.2019r odbył się Łódzki Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kutnie.

Naszą placówkę reprezentowało sześcioro zawodników:

Bartłomiej Modliński: bieg na 100m- II miejsce, bieg na 200m- I miejsce,

Przemysław Kuberski: bieg na 100m- II miejsce, bieg na 200m- II miejsce,

Wiktor Popiel: bieg na 200m- II miejsce, bieg na 400m- II miejsce,

Adrian Czaiński: bieg na 100m- II miejsce, bieg na 200m- III miejsce,

Sebastian Tasarz: bieg na 100m- III miejsce, bieg na 200m- III miejsce,

Aneta Tasarz: bieg na 100m- II miejsce, bieg na 200m- II miejsce.

Nasza sztafeta w biegu 4x100m zajęła trzecie miejsce w składzie:

Bartłomiej Modliński, Przemysław Kuberski, Sebastian Tasarz, Wiktor Popiel.

Gratulacje dla wszystkich uczniów reprezentujących naszą szkołę.

W dniu 26.09.2018r odbył się Łódzki Mitting Lekkoatletyczny w Bełchatowie.

Naszą placówkę reprezentowali następujący uczniowie:

Bartłomiej Modliński, Kacper Tyjeżko, Przemysław Kuberski, Wiktor Popiel.

Bartłomiej Modliński w biegu na 100m zajął pierwsze miejsce, w biegu na dystansie 200m zajął także pierwsze miejsce.

Kacper Tyjeżko w biegu na dystansie 100m zajął pierwsze miejsce, w biegu na dystansie 200m zajął trzecie miejsce.

Przemysław Kuberski w biegu na dystansie 100m zajął drugie miejsce, w biegu na dystansie 400m zajął pierwsze miejsce.

Wiktor Popiel w biegu na dystansie 100m zajął trzecie miejsce, w biegu na dystansie zajął drugie miejsce.

Cała społeczność naszej placówki liczyła na naszą sztafetę 4x100m, która na ostatnim mittingu lekkoatletycznym w Spale zajęła pierwsze miejsce,    niestety tym razem nasza drużyna zajęła czwarte miejsce.

26 maja 2017 r. na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radomsku pięcioro uczniów wraz z opiekunami wzięło udział w XV Międzyośrodkowym Konkursie Artystycznym pod hasłem „Nie święci garnki lepią, nie święci śpiewają i wiersze klepią”.

Dzięki temu wydarzeniu młodzież mogła zintegrować się z osobami z różnych placówek, wymienić doświadczenia oraz porównać  swoje    osiągnięcia i dokonania artystyczne.