Start Ramowy rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

8.00-9.00

Schodzenie się dzieci, prace i zabawy podejmowane z własnej inicjatywy. Ćwiczenia ogólnorozwojowe rozwijające mowę, percepcję wzrokową, słuchową, grafomotorykę. Zajęcia indywidualne, wyrównawcze.

9.00-9.10

Czynności higieniczno–samoobsługowe,

przygotowanie do posiłku.

9.10-9.30

ŚNIADANIE

Doskonalenie umiejętności samoobsługowych,

samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

9.30-11.00

ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNO-DYDAKTYCZNE

Poranny krąg- polisensoryczna stymulacja zmysłów. Programy aktywności M. i Ch. Knill. Realizacja zadań edukacyjnych w oparciu o podstawę programową, uwzględniające IPET-y, wyzwalające aktywność dzieci  w różnych sferach rozwoju.

1100-12.00

Spacer, pobyt na placu zabaw, zabawy na świeżym powietrzu, obserwacje społeczno - przyrodnicze.

12.00-12.10

Kształtowanie nawyków higienicznych - toaleta, mycie rąk.

12.10-12.30

OBIAD

Doskonalenie umiejętności samoobsługowych, samodzielnego      i estetycznego spożywania posiłku, ćwiczenie umiejętności                      posługiwania się sztućcami.

12.30-13.00

Organizowanie sytuacji sprzyjających dziecięcej aktywności:                       zabawy wg inicjatywy dzieci w kącikach tematycznych, zajęcia relaksacyjne, bajkoterapia, integracyjne zabawy ruchowe.