Start Archiwum 2020

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.:  " Symbole Świąt Bożego Narodzenia"

 

 


 

Drogie Babcie..... Drodzy Dziadkowie.....

 

Chociaż nie macie już nastu lat,                          
U stóp Wam leży wciąż cały świat.
To jest dopiero jesień życia,
Tak wiele macie do odkrycia!
Nie obawiajcie się wciąż marzyć,
Może się jeszcze wiele zdarzyć!
I zapomniane te marzenia
Dziś doczekają się spełnienia.
Żyjcie z radością za pan brat,
O wiele dłużej niż te 100 lat!

 


 

 

OKIENKOWE KOLĘDOWANIE

Inaczej, ale jednak razem….

17 grudnia2021 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Działoszynie odbyło się nietypowe spotkanie świąteczne - „Spotkanie okienkowe”. Krótka uroczystość miała miejsce przed budynkiem Placówki.

Dyrektor, Anna Tarnowska – Przerywacz w obecności Starosty Powiatu Pajęczańskiego Pana Zbigniewa Gajęckiego oraz Sekretarza Powiatu Pani Marioli Paśnik złożyła świąteczne i noworoczne życzenia  wszystkim podopiecznym i pracownikom. Do życzeń dołączył również Pan Starosta przekazując wychowankom obfity kosz prezentów.

Zgromadzona na placu szkolnym, a przede wszystkim w oknach budynku społeczność Ośrodka wspólnie odśpiewała kolędy. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wychowankowie z rąk św. Mikołaja otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców, a menu szkolnego obiadu miało charakter wigilijny.

Na placu zabaw przygotowano świąteczne dekoracje i wykonano świetlne iluminacje.

Duch Świąt mimo trudnej rzeczywistości zagościł w sercach wychowanków i pracowników, a przecież w świętowaniu to właśnie emocje są najważniejsze…

 

zapraszamy do galerii

 


 

"Razem na Święta"

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której celem jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Chcemy, aby te działania zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”

•    wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
•    samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
•    przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół, 
•    zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
•    zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
•    przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
•    wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

 

 


 

4 grudnia, pomimo panującej pandemii, do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Działoszynie przybył Mikołaj z ogromnym koszem prezentów. Wychowankowie z pomocą nauczycieli śpiewali dla Niego piosenki świąteczne oraz recytowali wiersze. Na koniec złożyli obietnicę, że będą grzeczni. Paczki ufundowane przez Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane” wszystkim się podobały i sprawiły ogromną radość.

Dziękujemy za pełną wrażeń i pozytywnych emocji wizytę!

 

 


 

Jak co roku 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Głównym celem, jaki przyświeca tym obchodom, jest zwiększenie świadomości publicznej o ograniczeniach z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne. Dzień ten przypomina nam, że w przestrzeni społecznej jest miejsce dla wszystkich bez względu na kategorię sprawności oraz uświadamia, że likwidacja barier i tworzenie płaszczyzny do wspólnego funkcjonowania zależy jedynie od nas samych.

 


 

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Dla naszego Ośrodka to fantastyczna okazja do wspólnej zabawy. Degustacja miodu, tańce przy misiowych piosenkach, prace plastyczne w wykonaniu najmłodszych to tylko niektóre z atrakcji z jakich mogły skorzystać przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas.


 

 

Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka.

Obchody tego dnia, mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania praw dziecka, zarówno wśród najmłodszych obywateli jak i dorosłych. Szczególną uwagę poświęca się informowaniu dzieci i młodzieży, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane. Podkreśla się także ogromną rolę dorosłych, którzy powinni stać na straży tych praw, respektować je i podejmować działania mające na celu ich ochronę.

„Bo wszystkie dzieci nasze są…na serca dnie mają swój dom…uchyl im serce jak drzwi…”

 


 

 

 

16 listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji

W tym dniu całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.

„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

 


 

 

11 listopada świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W przededniu tego szczególnego dla każdego Polaka święta wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.


 


 

11 listopada to najważniejsze święto narodowe w Polsce. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami okupantów.  Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Mimo wielu prób zaborców wynarodowiania Polaków, zakazów używania języka polskiego oraz czytania czy śpiewania po polsku nieprzyjaciele nie zdołali zabić ducha polskości. Dzięki temu teraz możemy cieszyć się wolnością, nikt nam nie narzuca innej kultury czy języka, możemy wybrać, gdzie i jak chcemy żyć.



 

 

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Józefa Kępińskiego - zaprzyjaźnionego z naszą szkołą lokalnego artysty, malarza i rzeźbiarza....Dom Pana Józefa to swoista galeria, gospodarz zawsze z chęcią po niej nas oprowadzał, a o każdej rzeźbie opowiadał niezwykłą historię....

 

 

 


 

Pożegnanie lata 2020

W dniu 22.10.2020 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Działoszynie odbyła się cykliczna impreza „Pożegnanie lata”. Niestety w tym roku nie mogliśmy świętować, tak jak to było w latach poprzednich, czyli w gospodarstwie agroturystycznym
w Ławianie.  Jednakże mimo tak nietypowej sytuacji związanej z epidemią COVID-19, udało się dostarczyć naszym podopiecznym odrobinę przyjemności w postaci super zabawy przy muzyce na świeżym powietrzu oraz drobnym poczęstunku.

Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Uśmiechem Malowane”,
a finansowo wsparli nas:  Starostwo Powiatowe w Pajęcznie oraz Burmistrz Miasta
i Gminy Działoszyn.

 

 


 

 

Dzień Edukacji Narodowej

16 października 2020 r. w nieco zmienionej formie uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Pan Starosta  Zbigniew Gajęcki oraz Wicestarosta Pan Paweł Sikora.
Nie zabrakło ciepłych słów skierowanych w stronę pracowników szkoły oraz pięknego tańca w wykonaniu Kasi i Moniki przygotowanego pod kierunkiem p. Elżbiety Wanat.

Pracownikom szkoły z okazji ich święta jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!


 


 

14.10.2020 r.

W dniu dzisiejszym z głębokim smutkiem żegnamy Panią Mariannę Graczyk,

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Działoszynie

w latach 1991 -1998.

CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI

 

 


 

W kręgu tańca... 2020

Uczniowie SOSzW w Działoszynie wraz z opiekunami, p. Barbarą Mrozińską - Bartoszek oraz p. Katarzyną Nowakowską, w dniach 21 -25.09.2020 r. brali udział w warsztatach tanecznych, które odbyły się w miejscowości Popowo - Letnisko w Ośrodku Caritas, w ramach projektu "W kręgu tańca...2020 zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki ARTBALE z Legionowa współfinansowanym ze środków PFRON. Dla naszych wychowanków to wspaniała forma rehabilitacji, nauki i jednocześnie wypoczynku. Uczniowie poznali różnorodne techniki taneczne: Hip-Hop z elementami relaksacji, tańce w kręgu, a także improwizacje baletowe. Program warsztatów obejmował również spotkanie z mediatorem sądowym, na którym nasi podopieczni uczyli się m.in. rozwiązywania sporów  i konfliktów rówieśniczych.

Poznane w trakcie warsztatów układy taneczne zaprezentowali podczas pokazu finałowego, potwierdzając tym samym, iż są w stanie w krótkim czasie nauczyć się i zaprezentować publicznie swoje umiejętności.  Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w wymagających zaangażowania, ale konstruktywnych warsztatach. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję projektu.

 


 

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

Najpóźniej w poniedziałek otrzymacie telefon od wychowawcy klasy Waszego dziecka
z wszystkimi informacjami dotyczącymi pierwszych dni nauki w roku szkolnym 2020/2021.

Na wtorek 1 września zapraszamy do szkoły tylko nowych uczniów wraz z rodzicami oraz samych rodziców pozostałych wychowanków.

Spotkania odbędą się według harmonogramu, o którym powiadomi Was wychowawca.

9:00 - nowe dzieci PRZEDSZKOLE wraz z rodzicami

10:00 - nowe dzieci SZKOŁA wraz z rodzicami

11:30 I GRUPA (tylko rodzice uczniów)

WYCHOWAWCY:

  1. 1. Zygoń I.
  2. 2. Pluskota A.
  3. 3. Wasiak A.
  4. 4. Brzezowska A.
  5. 5. Kowalska J.
  6. 6. Kucharska - Słabik E.

12:30 II GRUPA (tylko rodzice uczniów)

WYCHOWAWCY:

  1. 1. Nowakowska K.
  2. 2. Chybińska K.
  3. 3. Bednarek B.
  4. 4. Bober I.
  5. 5. Kmiecik K.
  6. 6. Chybińska- Rychel E.

Dzieci do Internatu przywozimy od godziny 14:00, o tej godzinie odbędzie się spotkanie z rodzicami wychowanków Internatu.

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz punktualność na spotkaniach.

 


 

Drogie Dzieci i Drodzy Rodzice

Już niebawem rozpoczęcie roku szkolnego.

Intensywnie pracujemy nad przygotowaniem procedur, które pozwolą

bezpiecznie rozpocząć naukę.

 

Prosimy o cierpliwość. Do końca tygodnia wszyscy zostaną poinformowani

telefonicznie przez wychowawców grup o tym jak będzie wyglądało

rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

 

 


 

Zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Był to rok trudny, a zarazem wyjątkowy. Taka też była tegoroczna uroczystość. Nie mogliśmy spotkać się wszyscy i uściskać, w związku
z tym w skromnym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy, ich rodzice oraz grupa nauczycieli.

Dla kilkorga uczniów był to dzień bardzo ważny, ponieważ kończący szkolny etap życia. Dlatego też szczególnie do nich kierujemy nasze słowa i myśli….

 

Drodzy absolwenci:

Michasiu, Olu, Olu, Bartku, Patryku!

Kończy się pewien etap życia, staje się on historią, ale kolejny już czeka…

Mamy nadzieję, że będziecie wracać myślami do szkolnych lat.

Życzymy Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach,
każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.
Nie bójcie się marzyć, sięgajcie po marzenia i pozwólcie się im spełniać.
Żyjcie tak, jak potraficie najlepiej!

 

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie

 

Podczas uroczystości, Dyrektor Anna Tarnowska-Przerywacz wręczyła wszystkim obecnym uczniom świadectwa, dyplomy i upominki.

Ponadto w trakcie spotkania ogłoszono tegorocznych laureatów nagrody – Oskar 2020, która jest szczególnym wyróżnieniem dla ucznia.
W tym roku statuetki trafiły do:  Moniki Bednarskiej i Patryka Chojki.

 

Serdecznie gratulujemy nagrody!

Wychowawcy internatu swoim podopiecznym - za wyrobienie 150% uśmiechu, życzliwość i zaangażowanie w życie internatu wręczyli dyplomy.

 

Wszystkim uczniom

życzymy udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji!!!

Czekamy na Was!

 

 

 

 

 


 

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

DARIUSZ PIONTKOWSKI

Warszawa, 24 czerwca 2020 r.

 

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Uczniowie i Rodzice,

wkrótce rozpoczniemy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i  wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca zdecydowaliśmy o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przygotowaliśmy jednocześnie odpowiednie rozwiązania prawne, które umożliwiły organizację kształcenia na odległość.

Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.

Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywującje do pracy i wspierając w nauce na odległość.

Zawieszenie zajęć i kształcenie na odległość to niecodzienna i trudna sytuacja, w szczególności dla uczniów pozbawionych bezpośredniego kontaktu z nauczycielami
i rówieśnikami. Jestem przekonany, że wszyscy będziemy czerpać z niej naukę oraz doświadczenie na przyszłość. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.

Przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Chcemy, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach.

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej

 

 


 

Artykuł, który ukazał się w niemieckiej prasie o naszym Ośrodku.

 


 

W 2014 roku przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", najbardziej znanej akcji promującej czytelnictwo w kraju.

Zobaczmy jeszcze raz z jakim zaangażowaniem  braliśmy udział w tym przedsięwzięciu. Na pewno powtórzymy to za rok...

 


 

 


 

Szanowni Państwo, Rodzice

Na podstawie zebranych danych od Państwa informujemy, że na dzień dzisiejszy liczba uczniów zainteresowanych konsultacjami ze wszystkich przedmiotów nie wymusza zmiany w dotychczasowym planie zajęć. Godziny i czas trwania konsultacji dla chętnych zostały ustalone indywidualnie. Gdyby jednak Państwo zmienili zdanie i wyrazili chęć udziału Waszego dziecka w konsultacjach uprzejmie proszę o powiadomienie sekretariatu przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

Zachęcamy dzieci do udziału w konsultacjach.

Dyrektor

Anna Tarnowska - Przerywacz


 

Kochani, w ubiegłym roku Dzień Dziecka świętowaliśmy w bajkowym nastroju. W tym roku wirus pokrzyżował nam plany i ten dzień musieliśmy spędzić nieco skromniej. Przypomnijmy sobie jak wtedy bawiliśmy się w tym wyjątkowym dniu, mamy nadzieję, że uda nam się to powtórzyć za rok.

 


 

Dziękuję za to wszystko,
Czym dobroć jest na ziemi,
Że Jesteś najważniejsza,
Że tego nikt nie zmieni,
Że jeden dzień najpiękniej
W mym sercu jaśnieć musi:
Dla jednych to Dzień Matki,
A dla mnie Dzień Mamusi.

 

Wszystkim Mamom,

w tym szczególnym Dniu ich Święta

składamy najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, wszelkiej pomyślności,

a także szczere wyrazy uznania

i podziękowania za macierzyński trud.

Życzymy Wam również abyście

zawsze były doceniane,

a miłość, którą obdarzacie bliskich,

wracała do Was z podwójną siłą.

 

 


 

Informacja

Przypominamy, że dysponujemy jeszcze czterema z ośmiu laptopów przekazanych przez Organ prowadzący, Powiat Pajęczno, które możecie Państwo wypożyczyć na czas zdalnego nauczania.

 

 


 

Informujemy, że zostały uruchomione zajęcia stacjonarne w zakresie:

  • Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka
  • Przedszkola
  • Zajęć rewalidacyjno - wychowawczych
  • Zajęć rewalidacyjnych
a od 25.05.2020 r.  odbywać się będą również zajęcia w klasach 1 - 3

 

 


 

Pamiętamy o naszej zaprzyjaźnionej szkole w Merseburgu

 


 


 

100 ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II

(1920-2005)

„Tu wszystko się zaczęło…”

Urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach, miasteczku położonym ok. 50 km od Krakowa. Jego ojciec – Karol senior – był żołnierzem (porucznikiem). Pracował jako urzędnik wojskowy, choć jego wyuczony zawód to krawiec. Matka – Emilia z d. Kaczorowska – zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Karol miał o 14 lat starszego brata – Edmunda. Miał też siostrę, Olgę, która zmarła niedługo po urodzeniu. Został ochrzczony 19 czerwca 1920 r. w pobliskim kościele pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, z którym będzie mocno związany już do końca swojego pobytu w Wadowicach. Na chrzcie nadano mu imiona Karol Józef.

 

16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła został wybrany na następcę św. Piotra. Przyjął imię Jan Paweł II… i Maryję, jako powierniczkę i opiekunkę jego kolejnej misji dla Kościoła. Od setek lat pierwszy papież nie-Włoch. Pierwszy papież-Polak. Pierwszy papież-pielgrzym. Pierwszy, który „40-krotnie okrążył Ziemię”, by móc spotkać się z każdym człowiekiem spragnionym Miłości, szacunku i pokoju. Pierwszy papież bez lektyki – pierwszy w papamobile. Pierwszy papież-internauta. Pierwszy papież wielu „premierowych” spotkań i wydarzeń. Papież-wizjoner.  Młody duchem, także dzięki młodzieży.

 

 

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37, w wigilię święta Miłosierdzia Bożego. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się miesiąc po jego pogrzebie. Po sześciu latach został błogosławionym – 1 maja 2011 r. w Święto Miłosierdzia Bożego, beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI. W trzy lata później kanonizowany przez papieża Franciszka – 27 kwietnia 2014 r., także w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin i Światowych Dni Młodzieży.

 


 

KOMUNIKAT W SPRAWIE PRZEDSZKOLA Z DNIA  06.05.2020 r.

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Działoszynie w porozumieniu z organem prowadzącym kontynuuje czasowe ograniczenie funkcjonowania Przedszkola Specjalnego przy SOSzW w Działoszynie do dnia 24.05.2020r.

 

 


 

STANISŁAW  MONIUSZKO  -    CO WIEMY, CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

Polski kompozytor, czołowy przedstawiciel polskiej opery narodowej.
Urodził się 5 maja w 1819 roku w Ubielu na terenie dzisiejszej Białorusi. Edukację muzyczną rozpoczął w dzieciństwie pod okiem matki, a kontynuował po przeniesieniu się rodziny do Mińska u Dominika Dziewanowskiego, a potem — w Warszawie — u Augusta Freyera.
Do historii Stanisław Moniuszko przeszedł jako „ojciec polskiej opery narodowej”, a także czołowy przedstawiciel gatunku pieśni w muzyce polskiej. Śpiewniki domowe jego autorstwa obejmują ponad dwieście pieśni (wśród nich najpopularniejsza jest Prząśniczka), stanowiąc wartościowy kontrapunkt do romantycznej twórczości pieśniowej Franciszka Schuberta i Roberta Schumanna. Stanisław Moniuszko zmarł na atak serca 4 czerwca 1872 roku w Warszawie, pochowany jest na Cmentarzu Powązkowskim. W Ubielu w latach 80. XX wieku powstało muzeum jego imienia, a spuścizna w większości zgromadzona została w Archiwum Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, którego był współzałożycielem.

 

 

 


 

Telefonem kontaktowym do siedziby SOSzW jest nr 797 193 553

 


 

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE

Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest wielkim wyzwaniem dla nas wszystkich. Bardzo chcielibyśmy być teraz z uczniami w szkolnych salach, uczyć, wychowywać i opiekować się nimi najlepiej jak potrafimy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze codzienne wsparcie w Ośrodku było dla Was realną pomocą i odciążeniem w niełatwej codzienności. Postaramy się zrobić wszystko by pomóc Wam najlepiej jak potrafimy.

Minister Edukacji Narodowej wprowadził czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych (od 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku). Realizacja nauczania w tym okresie odbywać się będzie
w zmienionych warunkach organizacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Tę pracę reguluje Zarządzenie Dyrektora, z którego przekazuję Państwu najistotniejsze kwestie:

  1. 1. Uruchomione zostały służbowe maile:
  • · Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • · Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  1. 2. Telefon szkolny dostępny dla Państwa całą dobę: 797 193 553
  2. Jeśli będziecie potrzebowali wsparcia, porady dotyczącej tego jak pracować z dzieckiem w domu, jak motywować go do nauki, jak rozmawiać o obecnej sytuacji, jak rozwiązywać konflikty i organizować trudną codzienność zachęcamy was do kontaktu oraz konsultacji:
  • Pedagog Ewa Kucharska- Słabik : codziennie w godzinach 9:00- 11:00 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Tel: 662 748 444
  • Pedagog Karolina Kmiecik: codziennie w godzinach 11:00- 13:00
    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Tel: 661 851 979
  • Psycholog Sylwia Tasarz: codziennie w godzinach 10:00- 16:00
    Tel: 661 662 236
  1. Każdy wychowawca koordynuje kształcenie na odległość uczniów swojej klasy. Na bieżąco kontaktujemy się z uczniami wysyłamy im/Państwu zadania edukacyjne dostosowane do możliwości Waszych dzieci oraz uwzględniające zasady pedagogiki specjalnej.  W razie pytań lub wątpliwości w zakresie edukacji prosimy o kontakt z wychowawcami.
  2. To Wy rodzice macie znaczący wpływ na formę i charakter sposobu realizowania nauczania zdalnego. Jeśli uważacie, że Wasze dziecko jest przepracowane lub ma problem z realizacją powierzanych mu zadań- prosimy o informowanie nas na bieżąco.

Jesteśmy dla Was! Razem przetrwamy ten trudny czas!

 

Dyrektor

Anna Tarnowska - Przerywacz

 

 


 

INFORMACJA

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS – CoV-2 i zamknięciem Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Działoszynie w razie jakichkolwiek problemów lub pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 797 193 553.

Jednocześnie  informujemy, że wszyscy nauczyciele
są w  gotowości do udzielenia wszelkiej pomocy w trakcie zawieszenia działalności placówki.

Prosimy o kontakt telefoniczny pod wyżej wymieniony
nr telefonu w razie wystąpienia objawów choroby u dziecka.

Wczesne wspomaganie roz.

szkoła przyspos. do pracy

Zespoły Rew-Wych

Licznik odwiedzin

Odwiedziło nas 60012 osób/y/ DZIĘKUJEMY i ZAPRASZAMY